Ballina Etiketimet Por

Etiketim: Por

Ndaloi shtrëngimin e duarve, por kryeministri holandez i bëri të qeshin...

Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e 4,300 personave dhe ka përfshirë shumicën e shteteve të botës. Kryeministri holandez, Mark Rutte, në një konferencë...

‘Shumaheri’ i Kosovës vozit autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

‘Shumaheri’ i Kosovës voziti autobusin pa ndal 31 orë, por ja...

Drejtoria për kontrollimin e mjeteve të rënda në Koblenz ka ndaluar një autobus nga Kosova që udhëtonte në linjen Pejë-Dortmund. Realizimi i kontrollimit është bërë...

Tiranë: I moshuari hidhet nga pallati, por tenda i shpëton jetën

Një ngjarje tragjike mund të kishte ndodhur sot në Tiranë, kur një i moshuar është hedhur nga pallati. I moshuari është në gjendje të mirë...

Mustafa për Kosova Post:‘S’kemi problem me VV, por nuk nënshkruhen senet...

Kreu i LDK’së Isa Mustafa ka folur para mediave pas takimit me kryetarët e degëve, derisa, ka deklaruar se në Lidhjen Demokratike nuk kanë...

Fshati shqiptar me emrin ‘Besnik’, por banorët flasin shqip

Historia tronditëse e një fshati i cili emrin e ka 100 % shqiptar, por banorët nuk flasin me gjuhën shqip. Si u zhduk identiteti i...

Ibra zgjedh Milanin, por i pakënaqur nga oferta e parë

Zlatan Ibrahimovic ende nuk e ka zyrtarizuar skuadrën e tij të re, siç vepron zakonisht në rrjetet sociale, por që ka zgjedhur Milanin është...

Haradinaj nënshkruhet si deputet, por vendin pritet t’ia lëshoj këtij biznesmeni

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është regjistruar si deputet sot në Kuvendin e Kosovës. “Kosova ka treguar demokraci të lartë në...

I mori tri certifikata nga Libri i Guinness, por injorohet nga...

I thjeshtë, pa komplekse e shumë punëtor. Ky është Alkent Pozhegu nga Gjakova që mori tri certifikata nga Libri i Rekordeve Guinness. Pasioni për punë...

Selimi: Gratë kanë mundësi për biznes, por ju mungon iniciativa

Menaxherja e qendrës për fëmijët parashkollorë “Rea”, Qanije Selimi, ka qenë e ftuar në emisionin “TM Daily” në Telegrafi Maqedoni, ku ka folur për...

Ky është personi që kërkonte ndihma për të prekurit nga tërmeti,...

Një rast i abuzimit me fondet e tërmetit është goditur ditën e sotme nga Policia e Shtetit. Një fondacion me qendër ne Tiranë mashtronte...

Haradinaj: Është bërë përpjekje me u rrit pagat e mësimdhënësve, por...

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, ka komentuar publikimin e rezultateve të PISA-s. Me këtë rast Haradinaj, ka thënë se gjendja e arsimit në Kosovë është...

Bebe Rexha: Do ndërtojë dy shtëpi, por paratë nuk ia ‘beson’...

Bebe Rexha premtoi ndërtimin e dy shtëpive në fshatin Bubq. Këngëtarja me origjinë shqiptare mbërriti sot nga SHBA në Shqipëri për të monitoruar situatën...

Erdogan: Turqia nuk lufton kurdët, por terroristët

Kreu i shtetit turk vlerësoi rendin e ditës për gazetarët e pranishëm në avion gjatë kthimit nga Doha, ku shkoi për Takimin 5. të Komitetit...

Kryefamijari nxiret i gjallë nga rrenojat, por gruja dhe katër fëmijet...

Në Thumana ekipet e shpëtimit po vazhdojnë të kerkojnë nën rrenoja të objeteve që u shkatrruan pas termetit të fuqishëm. Para pak çastesh u arrit...

Kurti: Nuk di kush e ka shpikur, por reciprociteti i Kosovës...

Lideri i Vetëvendosjes, kryeministri i ardhshëm i Kosovës,  nuk e di se kush e ka shpikur i pari, por thotë se  ‘Mini-shengeni Ballkanin’, nuk...

Kush ishte ai që na lidhi, por edhe që na ndau...

Artisti shqiptar Çun Lajçi ka rikujtuar edhe njëherë pse i ndau rrugët me Ramush Haradinajn. Lajçi përmes një postimi në Facebook, shkruan se, ishte pikërisht...

Të gjithë mendojnë se fiton shumë, por këngëtari i njohur...

Të gjithë mendojnë që  këngëtarët të cilët këndojnë në klube nate kanë të ardhura të mira. Por kjo nuk qenka e vërtetë. I ftuar mbrëmjne e...

“Arsyeja e pranisë së Turqisë në Siri nuk është nafta, por...

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi se arsyeja e pranisë së Turqisë në Siri nuk është nafta, por njeriu. Erdogan foli në Konferencën e 2-të Ndërkombëtare...

Fshati pa rrugë dhe vetura, por ja si lëvizin njerëzit aty…...

Një fshat pa rrugë dhe pa vetura, ku ecet në këmbë mbi çatitë e shtëpive. Bëhet fjalë për Masuleh, një fshat i cili ndodhet...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT