Ballina Etiketimet Post

Etiketim: Post

Sonte, në ora 20:30 në Kosova Post intervista ekskluzive me...

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla sonte në një intervistë ekskluzive do të shpalos të rejat  e fundit rreth koalicioni VV-LDK, si...

Shqipëri, kaos në Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit...

Kraja boton shkrim në prestigjiozen ‘Washington Post’

Kreu i Akademisë së Shkencave të Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja, në një shkrim autorial të botuar në Washington Post, ka shtruar dilemën pse...

Turqia reagoi ashpër ndaj publikimit të artikullit të kreut të PKK-së...

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin bëri të ditur se gazeta “The Washington Post”, e cila i hapi faqet e saj një terroristi që...

Erdogan për Washington Post: Nuk mund ta kuptoj heshtjen e SHBA-ve...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se ai nuk mund të kuptoj heshtjen e SHBA-ve në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit...

Nën emrin e “Washington Post”, gazeta publikon lajmin e rremë se...

Duke e çuar artin e “Lajmit të Rremë” në nivele të reja, një organizatë jofitimprurëse u ka shpërndarë njerëzve gazeta të “Washington Post”-it, duke...

“The Washington Post”: Trump mbron gënjeshtrat e Muhammed bin Selman

Gazeta amerikane “The Washington Post” akuzon princin saudit të kurorës Muhamed bin Selman se gënjen paturpësisht për t’iu shmangur përgjegjësisë së pashmangshme për vrasjen...

Blog Post Title

What goes into a blog post? Helpful, industry-specific content that: 1) gives readers a useful takeaway, and 2) shows you’re an industry expert. Use...

“Washington Post” fillon një fushatë të re për gazetarin Khashoggi

Gazeta amerikane “The Washington Post”  filloi një fushatë të re për gazetarin saudit, Jamal Khashoggi, i cili u vra në Konsullatën e Përgjithshme të...

“Uashington Post”: Turqia ka dëshmi se Kashogi është vrarë

Qeveria turke ka informuar zyrtarë të lartë amerikanë se posedon video dhe audio incizime, të cilët dëshmojnë se gazetari saudit Xhamal Kashogi është vrarë...

Çavusoglu për ‘Washington Post’: Amerika të mos armatosë terroristët

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) publikoi për një nga gazetat amerikane më prestigjioze ‘Washington Post’, artikullin me titull...

Nusja i helmoi të ëmën e pastaj e mbyti, i riu...

Marjana Cmeta është e reja e cila bëri bujë disa kohë më parë për videon e regjistruar tek një hoxhë në Tiranë ku rrëfente...

Rama bëhet gati të heqë dy superministrat: i ofron Ahmetajt një...

Edi Rama ka ndarë mendjen që të ndryshojë 90% të kabinetit në kulmin e konfliktit që pritet të ndezë opozita tashmë treshe e Lulzim...

Dikur zv. kryeministër i qeverisë së Kosovës, tani me post të...

Ish-zv.kryeministri i qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviç është emëruar sekretar i Përhershëm në Ministrinë e Ekonomisë së Serbisë. Lajmin e ka bërë...

Washington Post: Turqia gati për një luftë të re….

Shtetet e Bashkuara e kanë gjetur edhe një herë veten midis zjarrit të dy aleatëve, të cilët po përgatiten për luftë, raporton Washington Post. Turqia,...

“Washington Post”: Lokali i një shqiptari ofron kafe falas për inat...

Një emigrant shqiptar ka tërhequr vëmendjen e medieve amerikane. “Washington Post” shkruan se pronari shqiptar i një bari ofron kafe falas për të gjithë...

Huffington Post: Gabimi vdekjeprurës i Bin Selman, fillim për fundin e...

Zhvillimet aktuale në Arabinë Saudite dhe arrestimet e gjera me pretekst të luftës kundër korrupsionit dhe dorëzimi i të gjitha çështjeve të pushtetit në...

Washington Post pretendon se ka prova të reja për ndërhyrjen ruse...

Kompanitë teknologjike amerikane kanë zbuluar disa prova lidhur me përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale e në SHBA, të mbajtuar më 29 nëntor 2016,...

Huffington Post: Shoqëria amerikane e preokupuar me racizmin

Rezultatet e një sondazhi të dy institucione shkencore në Amerikë, dëshmojnë se populli amerikan edhe pse pretendon se kundërshton superioritetin e të bardhëve ndaj...

Washington Post: Trump i dha informacione sekrete Rusisë

Donald Trump, i ka dhënë një informacion të klasifikuar, tepër sekret ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe ambasadorit rus në SHBA, Sergei Kisliak,...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT