Ballina Etiketimet Pse

Etiketim: Pse

Pse Thaçi refuzon ftesën e Ramës?

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka kthyer përgjigje negative ftesës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës, për takimin e ‘Mini-Shengenit Ballkanik ’i cili...

Arsyeja pse u plagos nga familjarët e ish-gruas këshilltari i Limajt

Sot rreth orës 17:00, në Lagjen “Veternik” në Prishtinë, ka mbetur i plagosur Luan Maloku, këshilltar i liderit të Nismës, Fatmir Limaj. Maloku ka mbetur...

Arsyet pse po vonohen aktakuzat e Gjykatës Speciale

“Në përgjithësi duhet të kihet parasysh se edhe vetë qytetarët janë duke e vërejt se ata të cilët janë më të dyshuarit në ketë...

Vjen WC-ja e “parrehatshme”: pse është sajuar me pjerrësi?

StandardToilet ka projektuar një ndenjëse tualeti (ndryshe bide), e destinuar për kompani të ndryshme në funksion të efikasitetit të punës. Kjo pasi...

Osmani tregon pse shkoi bashkë me Kurtin për t’u regjistruar si...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar për fotografinë ku shihet ajo teksa regjistrimin si deputete në Kuvendin e Kosovës e bën bashkë me...

Agron Tufa tregon arsyet pse kërkoi azil politik në Zvicër

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, i tha “Zërit të Amerikës” se kërkoi...

Ja pse duhet të hani fara kungulli çdo ditë

Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha. Nëse ju hani pak fara...

Haradinaj tregon se kush dhe pse i’a vranë vëllaun, Enverin

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradianaj, në “Personale” ka folur për tema të ndjeshme të periudhës së pasluftës. Haradinaj, ka folur si...

Ja pse Serbia duhet t’ia ketë frikën bashkëshortes së Kurtit

 “Serbia duhet të trembet nga kjo grua: Ja kush është ajo”, është ky një titull i mediave serbe, pak ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve...

Arsyeja pse ndjeni dhimbje në këmbë natën

Tkurrjet e muskujve në pjesën e pulpës së këmbës shkaktojnë dhimbje të forta, sidomos nëse shfaqen gjatë natës. Këto tkurrje fillojnë të shpeshtohen pas moshës...

5 arsye pse po shtoni peshë

Arsyeja pse po fitoni peshë shtesë mund të mos ketë asnjë lidhje me atë që hani. Shikoni gjërat e mëposhtme dhe mund të gjeni...

Pse nuk duhet t’i detyroni fëmijët tuaj t’i përqafojnë të tjerët?

Vetëm 1 në 3 persona janë të vetëdijshëm se çfarë do të thotë termi “pëlqim”, sipas një studimi. Dhe është koha e duhur që...

FFK sqaron pse u shkarkua Arianit Ahmeti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës. Përmes një komunikate FFK ka njoftuar për mbajtjen e kësaj mbledhje, ku...

Pse edhe Nataliya Apostulova pjesë e takimit Mustafa- Weber!?

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i shoqëruar edhe nga nënkryetarja Vjosa osmani e Agim Veli,  kanë shprehur mirëseardhje kryetarit të Grupit të EPP-së në...

Përse fëmijët nuk duhen pyetur ‘Pse’

Prindër, mos ju drejtoni fëmijëve me pyetjen “pse”, pasi ajo është pyetje e tyre. E bëjnë vetëm ata dhe jo ju, që jeni të...

Pse u shty intervistimi i Kadri Veselit nga Specialja?

Është shtyrë intervistimi i Kadri Veselit nga Dhomat e Specializuara. Kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka pasur...

Pse po ndodhin tërmetet në Shqipëri, flet sizmiologu gjerman?

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam shpjegon për DW dukurinë sizmike me goditjet...

Video/Momenti dramatik kur qytetari flet poshtë rrënojave: Pse s’i kapni t’i...

Një tjetër video dramatike ka mbërritur në redaksinë e “BalkanWeb”, ku një qytetar i ndodhur nën rrënoja arrin të komunikojë me punonjësit e kërkim-shpëtimit. Në...

Alarmante/ Ja pse po tërhiqen njohjet e Kosovës

“Kosova po i humb njohjet problematike, pra njohjet që kanë ardhur me kushte. Thuhet se ka pasur njerëz të involvuar në këto njohje. Kosova...

S’di pse kurrë s’duhemi për qejf, veç pikëllimi na bashkon

S’di pse kurrë s’duhemi për qejf. Veç pikëllimi na bashkon. Shkruan Kimete Berisha Sot shohim shumë dashni, gjithandej mbledhim dhe dhurojmë dashni, si lulet falas, që...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT