Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet

Etiketim: që

Videoja që të lë pa frymë: të ulesh me avion mbi...

Me një Cessna 172, fotografi rus Vadim Makhorov e tre pilotë, fluturoi mbi liqenin më të thellë të botës – Baikal...

Rama sulmon gazetarët: Turmë që nuk lexon, shkelin të drejtat e...

Reagimin e organizatave të shoqërisë civile dhe gazetarë për paketën anti-shpifje, kryeministri Rama e konsideroi si një çështje artificialisht të nxehur. Ai tha se jemi...

Kurti: Urojmë që Këshilli i Përgjithshëm i LDK mos ta betonojë...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se mbetet të shihet nëse thirrja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nga Isa Mustafa,...

Barack Obama propozon që bota të udhëhiqet nga gratë: Problemet vijnë...

“Nëse gratë do ta udhëhiqnin çdo vend në botë do të kishte përmirësim të përgjithshëm në standardin e jetës dhe në të ardhura”, ka...

Video: Programi që mbron kafshët me kamera të fshehta

Një program i ri i inteligjencës artificiale, i drejtuar nga Google dhe Conversation International, ndan video të jetës së egër në kohë reale...

7 mënyra të llogaritjes që mund ta bëjnë fëmijën tuaj një...

Shtim, zbritje, shumëzim. Këto fjalë na çojnë menjëherë në klasën e matematikës. Dhe edhe nëse kjo klasë është vetëm memorie për ne, ka akoma...

Disa gjëra cinike që nuk janë gjithmonë të vërteta

Të qenit cinik është një lloj si një mekanizëm mbrojtës: nëse mbani shpresat tuaja të ulëta, me siguri nuk do të zhgënjeheni kur gjërat...

Trump: Ja se si Globalistët duan që ne të humbasim paratë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se “Globalistët përdornin burimet e jashtme për prodhimin e mallrave amerikane”. Trump ka bërë disa vlerësime për gazetarët...

VV i përgjigjet Haradinajt, që e quajti Kurtin menaxher të dobët

Lëvizja Vetëvendosje i’u ka kundërpërgjigjur deklaratave të kreut të AAK-së, e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj që sot pas mbledhjes së qeverisë e ka...

Si t’ia bëni që foshnja e porsalindur të dallojë ditën dhe...

Pas lindjes së foshnjes më së miri është që të filloni ta mësoni ta bën dallimin në mes të ditës dhe natës. Disa nëna nuk...

ORCA publikon emrat e personave që mashtruan me avancime, ndër ta...

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) përmes një aksioni simbolik ka paraqitur disa të dhëna dhe emrat e personave të përfshirë në...

16 foto historike që tregojnë momente interesante se si kemi jetuar...

Prindërit dhe gjyshërit tanë kishin shumë momente të paharruara në të kaluarën. Fama, fitorja, puna e palodhur dhe lufta për të drejtat e tyre...

Familja nga Ferizaj distancohet nga djemtë që dyshohet se vranë Shkodranin

Familja Lalinovci nga Ferizaj, përmes një letre publike ka bërë të ditur se janë distancuar nga dy pjesëtarët e familjes së tyre, Trimor dhe...

Shuma marramendëse që MTI shpenzoi për derivate

Keqpërdorimi me vetura zyrtare ka qenë një dukuri që nuk ka pasur përmirësim as gjatë Qeverisë Haradinaj. Qindra raportime janë bërë se si në mesnatë...

ShBA dëboi diplomatët kinezë që hynë pa leje në bazë ushtarake

Sipas “New York Times” dy diplomatët nga ambasada kineze në Uashington u ndaluan në postbllokun e bazës ushtarake në shtetin Virxhinia, ku ata kishin...

Dënohet me 19 vjet burg shqiptari që vrau gruan në Angli

Shqiptari Fatos Xheta, i cili vrau gruan Safie Xheta rreth 6 muaj më parë në Oksofrd të Britanisë së Madhe është dënuar sot me...

Hekurudhat gjermane që kërkojnë punëtorë, ja sa janë pagat

Me gjithë rritjen e ngadalësimit në ekonominë e parë të BE-së, hekurudhat gjermane janë të dëshpëruar për stafin, raporton gazeta Bild. Sipas të dhënave të...

Zbulohet ilaçi që lufton leukeminë

Një ilaç eksperimental që mund të luftojë kancerin e gjakut pa shkaktuar efekte anësore toksike është provuar për herë të parë te pacientët njerëzorë,...

8 ëndrra që shumica e grave nuk i kuptojnë

Në fakt, ka shumë kuptime të ëndrrave që u mungojnë grave, kështu që është thelbësore të mbani veten të arsimuar dhe të jeni vazhdimisht...

Kërkohet që Rama të anulojë Samitin për Mini-Shengenin

Mohimi i masakrës së Reçakut nga shteti i Serbisë ka bërë që në mesin e shumë arsyeve tjera, partitë politikë në Kosovë të kërkojnë...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT