Ballina Etiketimet

Etiketim: që

Elbasan, identifikohen autorët që plagosën me armë 38-vjeçarin

Policia e Elbasanit ka identifikuar autorët që qëlluan me armë 38-vjeçarin D.P mbrëmjen e djeshme pranë gjykatës, duke e lënë të plagosur. Sipas uniformave blu,...

Fatos Lubonja deshifron mesazhin që Meta i dha Ramës, ja si...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, situatën politike, kur më shumë se 1 muaj...

Ismail Faruki – dijetari islam që u masakrua bashkë me familjen...

Prof. Ismail Faruki ishte një shkollar palestinezo-amerikan i njohur nga kolegët e tij si autoritet i Islamit dhe i fesë së krahasuar. Faruki ishte lektor i...

Halucinacionet, ç’ndodh kur shohim ose dëgjojmë persona që nuk jetojnë

6 në 10 njerëz që janë në zi kanë treguar se kanë parë ose dëgjuar të vdekurit e tyre të dashur. Në mesin e njerëzve,...

4 objektet e famshme të pushtuara nga djalli, që jua fusin...

Piktura e burrit në ankth Kjo pikturë e frikshme është ruajtur në dhomën e gjyshes së Sean Robinson-it për njëzetepesë vjet para se të trashëgohej...

“Në zgjedhje me ose pa opozitën”, reagon Meta: Njoftojini të gjithë...

Kryetari i Kuvendit e njëherazi kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka reaguar lidhur me deklaratat e kreut të Grupit Parlamentar të...

Nga Stalingradi tek Iraku: Luftërat e naftës që përfunduan në katastrofë

Nga Majkëll Pek Në 100 vitet e fundit, nafta ka qenë një shkak kryesor luftërash. Kombet kanë zhvilluar luftëra, ose formësuar strategjitë e tyre ushtarake gjatë një lufte...

E pabesueshme, shkencëtarët zbulojnë ndjesitë që njeri përjeton pak para vdekjes

Të gjithë jemi kureshtarë për vdekjen. Vdekja dhe jeta janë hulumtuar gjerësisht nga shkencëtarët përgjatë gjithë shekujve. ‘Shoqëria e Kimistëve Amerikanë’ ka dalë me një...

Kujdes: Kjo lule që mbani në shtëpi është vdekjeprurëse (Video)

Gjithçka filloi ku djaloshi i vogël 5 vjeçar Esteban po luante me këtë bimë dhe  nëna e tij e vuri re që djaloshi i...

Anglezja që parashikoi vdekjen e gjyshit të saj

Laura Lynne Jackson është mësuese e gjuhës angleze, fuqitë paranormale të së cilës, të pashpjegueshme nga shkenca, e kanë bërë atë njërën nga parashikueset...

A i ka vrarë CIA të famshmit që vdiqën të rinj?

Autori John Potash pretendon në librin e tij ‘Drogat si Armë Kundër SHBA-së’, se shërbimi sekret amerikan ishte pjesërisht përgjegjës për vdekjen e Kurt...

Gjendet anija që mund të kishte ndryshuar fatin e botës, ja...

Anija u mbyt në vitin 1762 pas një betejë detare me spanjollët, ndërkohë që kapiteni i saj Robert McNamara po përpiqej të rimerrte qytetin...

Rrëfimi i gruas që ka kaluar gjithë jetën në ndjekje të...

Në një bunker të errët, një tavolinë fillon të lëvizë pa e prekur askush dhe goditet për muri, përderisa një jehonë e pashpjegueshme terrorizon...

Skandal/ dënohen me 2 muaj burg studentët që gjuajtën me vezë...

Në një kohë kur drejtësia shqiptare është në kolaps, gjykata ka vendosur të shpallë fajtorë 8 studentë që gjuajtën me vezë kryeministrin e vendit në...

“Rreziku” që i vjen Kryeministrit nga veza

Ditën e hënë, në orën 12:00 në Gjykatën Penale të Tiranës, gjyqtari Arben Micko do të shpallë vendimin për tetë studentët e akuzuar dhe...

Sherri në Bathore, adoleshenti: Pashë që njëri prej tyre nxorri një...

Një sherr masiv me një të vrarë ka ndodhur para disa ditësh në Bathore. Viktima Aleksandër Barlika vetëm 35 vjeç, prej disa kohësh kishte...

Vazhdimësia e axhendës: Shkatërrimi i Sirisë që prej vitit 1983

Megjithatë, kohët e fundit janë zbuluar dokumentet e CIA-s të nxjerra nga Arkivat Kombëtare të ShBA-së, të cilat paraqesin përpjekjet e fundit për të të përmbysur...

Rusia: Në xhami është gjetur pjesë e raketës që përdorin forcat...

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes të Rusisë Igor Konashenkov, në lidhje me sulmin e djeshëm ndaj xhamisë në fshatin Jeeneh të qytetit perëndimor sirian...

Rama le nam: fillon sulmin ndaj ndërkombëtarëve që mbështesin PD-në

Kryeministri i vendit Edi Rama pas sulmeve të herëpashershme ndaj opozitës, tanimë ka nisur edhe sulmet ndaj mbështetësve të opozitës nga ana e ndërkombëtarëve. Mbrëmjen e kaluar Rama...

Skocia do të mbajë referendum për t’u ndarë nga Britania, nuk...

Kryeministrja Nicola Sturgeon këmbënguli të shtunën se Skocia do të mbajë një tjetër referendum për shkëputje nga Britania e Madhe, pasi ajo sulmoi kryeministren britanike Theresa...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT