Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Se

Etiketim: se

Pamje të përlotshme: dy-vjeçares së lindur e verbër i kthehet shikimi

Pamjet e një vajze dy-vjeçare të verbër që nga lindja, së cilës i kthehet shikimi pas një operacioni u panë nga shtatë...

Lamtumirë pasqyra klasike! E-Tron i Audit na çon drejt së ardhmes...

Car Show në Gjenevë, i planifikuar të zhvillohej në fillim të marsit, u anulua për shkak të kërcënimit nga koronavirusi, por...

Edita Tahiri: Nëse Serbia s’e njeh Kosovën në kufijtë ekzistues mund...

Institudi Demokratik i Kosovës po mban konferencën “Rruga drejt marrëveshjes finale Kosovë-Serbi”, në një diskutim rreth së ardhmes së dialogut Kosovë-Serbi. Në dy panele të...

Kush këndoi në kanagjegjin e nuses së Mc Kreshës

Dasma e Mc Kreshës dhe Erzines pushtoi mediat rozë në trojet shqiptare. Edhe pse çifti kishte preferuar ceremoni private mes familjarëve dhe miqëve të afërt,...

Trump: Ja se si Globalistët duan që ne të humbasim paratë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se “Globalistët përdornin burimet e jashtme për prodhimin e mallrave amerikane”. Trump ka bërë disa vlerësime për gazetarët...

VV dhe LDK, afër dhe larg arritjes së koalicionit

Dy partitë që duan të formojnë koalicionin qeverisës LVV dhe LDK, tashmë kanë harmonizuar programin qeveritar por, nuk po dakordohen për ndarjen e përgjegjësive....

5 mënyra se si njerëzit e fortë mentalisht kontrollojnë emocionet e...

Janë më shumë ndjenjat tona, sesa emocionet tona, që njerëzit e fortë mendorë mësojnë të kontrollojnë. Këtu janë pesë mënyra që njerëzit e fortë mendërisht...

Hardinaj nuk flet me Edi Ramen, madje nuk e di as...

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka pranuar se nuk ka komunikim fare me kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën. Ai ka shtuar se ka dëshirë...

Haradinaj: AAK-ja nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri në detyre Ramush Haradinaj iu drejtuar gazetarëve për një konferencë për medie, ku nga aty Haradinaj bëri me dije...

16 foto historike që tregojnë momente interesante se si kemi jetuar...

Prindërit dhe gjyshërit tanë kishin shumë momente të paharruara në të kaluarën. Fama, fitorja, puna e palodhur dhe lufta për të drejtat e tyre...

Monitorimi i cilësisë së ajrit në Prishtinë në kohë reale

Kjo është cilësia e ajrit sonte në Prishtinë. Matësit do të mbledhin të dhëna vazhdimisht dhe nga këto do të nxirren vlerat mesatare dhe do...

Familja nga Ferizaj distancohet nga djemtë që dyshohet se vranë Shkodranin

Familja Lalinovci nga Ferizaj, përmes një letre publike ka bërë të ditur se janë distancuar nga dy pjesëtarët e familjes së tyre, Trimor dhe...

Efekt pozitiv i paparë: ilaçi i ri ndalon përparimin e metastazës...

Një drogë eksperimentale, e zhvilluar nga farmacisti britanik AstraZeneca dhe ndërmarrja farmaceutike japoneze Daiichi Sankyo, ka mbajtur të stopuar metastazat e kancerit të...

Kryetari i rinisë së AAK-së arrestohet për grafitet kundër VV’së

Prezenca e Ardian Gjinit në tavolinë me Marko Gjuriqin duket të mos i ketë bërë përshtypje kryetarit të rinisë së AAK-së, Driton Bardheci i...

6 mënyra të fshehta se si mund të manipuloheni në një...

Manipulimi psikologjik në marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontroll mbi një person tjetër. Në këtë artikull, ju mund të gjeni 8...

A do shkarkohet Donald Trump?! Ç’ndodhi në debatet televizive të së...

Buja i një shkarkimi të mundshëm të Presidentit Donald Trump nga detyra ishte në qendër të diskutimeve në emisionet e debateve televizive të së...

Ozil, ylli i Arsenalit shpërthen kundër heshtjes së botës myslimane mbi...

Mesfushori me origjinë turke i klubit të Arsenal në Premier League, Mesut Ozil akuzoi të premten muslimanët se po heshtin ndaj shtypjes së pakicave...

Deputetja e LDK’së: As ne s’e pranojmë kushtëzimin

Deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami, ka thënë se Partia e themeluar nga Ibrahim Rugova nuk e pranon kushtëzimin e Vetëvendosjes që mos ta propozojnë...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se LDK ende nuk po bindet...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje! Arbër Rexhaj thotë se LDK-ja ende nuk është bindur se VV-ja i ka fituar zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas tij, LDK-ja...

VV s’e pranon Presidentin nga LDK’ja, kërkon kandidat konsensual

Lëvizja Vetëvendosje po kërkon një kandidat konnsusal, të denjë dhe që paraqet unitetin e popullit. Deputetja e VV’së, Arbërie Nagavci, ka thënë se posa të...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT