Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: Shkup

Aksion i madh policor në Shkup

Një aksion i madh po ndodh në disa lokacionë në Shkup, gjegjësisht në fshatin Gërçec në afërsi të Sarajit. Nga policia për ‘Nova’ nuk vërtetojnë...

Gjendet pa shenja jete 40 vjeçari në Shkup

Dje paradite në Shkup është gjetur një 40 vjeçar i vdekur në shtëpinë e tij. Mjeku ka konstatuar se nuk ka pasur shenja të dhunës...

Edi Rama revoltohet/Shqipëria në zi, ambasadat në Shkup dhe Prishtinë në...

Ambasadat e Shqipërisë në Shkup dhe Prishtinë dhe politikanë shqiptar nga dy vendet, kanë irrituar opinionin mbarëkombëtar, por edhe vetë kryeministrin Edi Rama me...

Albin Kurti në Shkup, pritet nga kryeministri Zaev

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit pretendent për postin e kryeministrit të Kosovës, ka realizuar një vizitë të pa paralajmëruar sot në Shkup...

Shkup, Oda e Avokatëve organizon ditë të hapur për qytetarët

Me rastin e shënimit të Ditës Evropiane të Drejtësisë, Oda e Avokatëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut nesër në Gjykatën e Apelit Shkup...

Kallëzim penal ndaj dy shtetasve kosovar, dyshohen për grabitje në Shkup

MPB njofton se është paraqitur kallëzim penal kundrejt dy shtetasve të Kosovës, të cilët dyshohet se kanë grabitur në një qendër tregtare në Shkup. “Njësia...

Në Shkup u organizua ceremonia qendrore me rastin e fushatës “Java...

Nën organizimin e Shoqatës Humanitare Kalliri i Mirësisë dhe me mbështetje të Fondacionit Humanitar IHH nga Turqia, në Shkup u mbajt ceremonia qendrore me...

Hapet Paniri i Librit në Shkup ka pak të interesuar për...

Shtandet e vendosura në sheshin “Skënderbeu” ishin të mbushura me botime të autorëve shqiptarë dhe të huaj që shtëpitë botuese i ofronin në Panairin...

Aksidenti në Shkup, mjekët po bëjnë të pamundurën për të shpëtuar...

Në lidhje me aksidentin e mbrëmshëm tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, Ministria e Shëndetësisë informon se në ndihmë të të lënduarve janë mobilizuar të gjithë...

15 mijë fëmijë të pa vaksinuar vetëm në Shkup

Një fëmijë i moshës parashkollore shënon rastin e shtatë të prekur nga fruthi. Nga Qendra për Shëndet Publik thonë se akoma nuk kanë vërtetim laboratorik...

Tre krisma topash të Pikollominit mbi Shkup, ose 329 vite nga...

Nga: Behxhet Jashari – Shkup 1. “Atë ditë me diell të 26 tetorit të vitit 1689, në shenjën e dhënë prej tre krismash nga artileritë, ushtarët...

Shkup, panel me temë “Jeta kushtuar shërbimit fetar në Ballkan dhe...

Dje në Shkup nën organizimin e Konsulencës së Shërbime Fetare pranë Ambasadës së Turqisë në Shkup është mbajtur panel me temë “Jeta kushtuar shërbimit...

Hahn në Shkup: Referendumi një mundësi që ofrohet një herë në...

Referendumi i 30 shtatorit është një rast i veçantë për qytetarët e Republikës së Maqedonisë sepse përcakton të ardhmen e tyre, dhe është një...

Shkup, konferencë mbi zhvillimin në shëndetësi në Kornizat e Islamit

Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, u mbajt konferenca me temë “Zhvillimi në shëndetësi në Kornizat e Islamit dhe roli i OJQ-ve”. Në konferencën e organizuar...

Mogherini në Shkup: Mos heshtni më 30 shtator

Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri e Bashkimit Evropian (BE), Federica Mogherini, nga Shkupi dërgoi një apel për qyetarët e Maqedonisë...

Shkup, shënohet Viti i Ri Islam “Hixhri 1440”

Me anë të një akademie solemne në objektin e Filarmonisë së Maqedonisë, Bashkësia Fetare Islame (BFI) e Republikës së Maqedonisë ka shënuar ndërrimin e...

Grafite anti-shqiptare në Shkup, reagon Tiranë zyrtare: autorët para drejtësisë…dhe kujdes...

Tirana zyrtare ka reaguar ashpër ndaj disa grafiteve anti-shqiptare në Institutin e Trashëgimisë Shqiptare në Shkup. Në një deklaratë publike, Ministria për Europën...

Shkup, digjet flamuri kombëtar shqiptar dhe ai grek

Në videon e lajmeve qendrore të televizionit grek, Start Tv ku mes tjerash tregohen pamje të djegies së flamurit helen, gjithashtu shihet edhe djegia...

Stoltenberg në Shkup, nacionalizmi dhe majtizimi maaqedonas shpërthen me fjalë e...

Nga Miradie Hasani Dyert e NATO-s mbeten të hapura për Maqedoninë, por që ato të arrihen nevojitet ende punë për të bërë. Sekretari i...

I del emrin në krizën e BESËS, kreu i LOGOS –...

Kriza e Lëvizjes BESA, ka përfshirë në debatet publike në Maqedoni edhe emrin e Adnan Ismailit, themeluesit dhe presidentit të shtëpisë botuesë LOGOS-A,...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT