Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet Shqip

Etiketim: shqip

Don Kishoti i Mançës vs Don Kishoti i Surrelit

Këtu prehet Don Kishoti                                         ...

7 mënyra të llogaritjes që mund ta bëjnë fëmijën tuaj një...

Shtim, zbritje, shumëzim. Këto fjalë na çojnë menjëherë në klasën e matematikës. Dhe edhe nëse kjo klasë është vetëm memorie për ne, ka akoma...

Disa gjëra cinike që nuk janë gjithmonë të vërteta

Të qenit cinik është një lloj si një mekanizëm mbrojtës: nëse mbani shpresat tuaja të ulëta, me siguri nuk do të zhgënjeheni kur gjërat...

5 mënyra se si njerëzit e fortë mentalisht kontrollojnë emocionet e...

Janë më shumë ndjenjat tona, sesa emocionet tona, që njerëzit e fortë mendorë mësojnë të kontrollojnë. Këtu janë pesë mënyra që njerëzit e fortë mendërisht...

20 fotot më të famshe të kolorizuara nga e kaluara

Kur hapim libra të zakonshëm të historisë, të gjitha ato që shohim janë foto të mërzitshme në të zeza e të bardha, të cilat...

16 foto historike që tregojnë momente interesante se si kemi jetuar...

Prindërit dhe gjyshërit tanë kishin shumë momente të paharruara në të kaluarën. Fama, fitorja, puna e palodhur dhe lufta për të drejtat e tyre...

Çdo krim ka dy kriminelë

Shkruan Frrok Çupi/ Si tërmeti i fundit, me dy pllaka tektonike…, pa tjetrën, njëra nuk tund as gjethen e pemës. Krimi është njësoj si tërmeti;...

 Çojeni në burg, po na lemeris fëmijët

Që pas mbrëmjes kur i pa në spital dhe më pas organizoi takimin me Ronaldon dhe Buffon, Edi Rama nuk po u ndahet dy...

6 mënyra të fshehta se si mund të manipuloheni në një...

Manipulimi psikologjik në marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontroll mbi një person tjetër. Në këtë artikull, ju mund të gjeni 8...

8 ëndrra që shumica e grave nuk i kuptojnë

Në fakt, ka shumë kuptime të ëndrrave që u mungojnë grave, kështu që është thelbësore të mbani veten të arsimuar dhe të jeni vazhdimisht...

Fshati shqiptar me emrin ‘Besnik’, por banorët flasin shqip

Historia tronditëse e një fshati i cili emrin e ka 100 % shqiptar, por banorët nuk flasin me gjuhën shqip. Si u zhduk identiteti i...

 Çfarë fshihet pas denigrimit të Veliajt nga Rama?

A ka një luftë të ftohtë mes kryeministrit dhe kryebashkiakut? Një historik i shkurtër i luftës brenda llojit, fundi i së cilës zor të...

Ta përshëndesim apo ta kritikojmë kryeministrin? Arsyeja, vizitat LIVE të familjet...

Kryeministri Rama ka zgjedhur që çdo rehabilitim që i bën familjeve të viktimave nga tërmeti i 26 nëntorit, ta ndajë me ndjekësit e tij,...

15 vende që duhet t’i vizitoni në vitin 2020

Ekzistojnë dy lloje të njerëzve në këtë botë – ata që shkojnë në udhëtime spontane me planifikimin e minutës së fundit dhe ata që...

Shenjat që tregojnë se keni problem me mëlçi

1.Ju kruhet lëkura Nëse lëkura juaj është gjithmonë e kruar dhe nuk mund ta kuptoni pse, atëherë merrni parasysh mundësinë e një mëlçie toksike. Sigurisht, shumë...

Po vjen një dimër i egër për “kumbarën”

Pse u drejtuan ambasadorët e vendeve superfuqive aleate për te Ministri i Brendshëm? Kjo është pyetja me përgjigjen që mbyllet brenda javës… Të gjitha do...

Lamtumirë liri e fjalës, vdiqe në moshë shumë të re!

Konsultimet publike të këtyre dy ditëve të fundit nuk duket se do të pijnë shumë ujë sa i takon projektligjit të “kopsitur” nga qeveria...

Si të mos kenë ndikim njerëzit negativ tek ju?

1.Mos u fokuso se çka mendojnë të tjerët për ju Njerëzit do të mendojnë për gjithçka që u pëlqen, dhe ju nuk mund t’i kontrolloni...

Gjërat që çiftet e lumtura i bëjnë çdo natë

Ne të gjithë jemi të zënë në jetë midis punëve, veprave, pastrimit, fëmijëve, çështjeve shëndetësore dhe përgjegjësive të tjera. Lidhja dhe komunikimi janë thelbësore...

5 mënyra për t’i treguar partnerit se po bini në dashuri...

1.Ndërtoni një miqësi të fuqishme Marrëdhëniet e mira nuk ndodhin vetëm brenda natës. Ata kërkojnë dashuri, besim dhe respekt të ndërsjellë. Krijimi i një themeli...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT