Ballina Etiketimet Shqip

Etiketim: shqip

7 ushtrime të trurit që e bëjnë mendjen të qëndroj pozitive

1.Ushtroni mirënjohjen për çdo ditë Vendosni ditarin tuaj, një jastëk dhe stilolaps ose telefonin tuaj me aplikacionin e mirënjohjes pranë shtratit tuaj çdo natë. Kur...

9 efektet e mrekullueshme që ndodhin kur filloni ta doni veten

Vetë-dashuria dhe vetë-kujdesi kanë të bëjnë me zotërimin e fuqisë sonë, të veprojmë nga një vend i mirësisë ndaj vetvetes dhe të marrim kohën...

Të bëni një sy gjumë pasdite dy herë në javë zgjat...

Mbërthehuni nën një batanije të ngrohtë pasdite dhe lini veten të bjerë në botën e ëndrrave të ëmbla. Një studim i fundit zbuluon saktësisht se...

Gjenerali shkon në klasën e parë

Puna është se ‘tërmeti’ i tmerrshëm i dëbimit të njerëzve me vlerë, tashmë ka ardhur në dorë të ‘gjeneralit’ kryeministër Edi Rama. Edi Rama,...

5 gjërat që çdo baba duhet të ja mësoj të birit

Edhe pse disa mendojnë se nënat luajnë rolin më të rëndësishëm në jetën dhe edukimin e një fëmije, ka gjëra që një baba me...

7 shenjat se jeni një person shumë i ndishëm

1.Tronditeni lehtë nga situatat që ndodhin në shoqëri Në turmat e njerëzve, zakonisht ndjeheni të frustruar dhe të lodhur. Sigurisht, ju mund të shijoni një...

Gratë flenë më mirë pranë qenve sesa pranë burrave, sipas një...

Qentë kanë qenë gjithmonë “miku më i mirë i burrit”, por rezulton se ata gjithashtu mund të jenë partneri më i mirë i gjumit...

Shenjat se partneri juaj nuk është më i lumtur në lidhje

19% e njerëzve janë të pakënaqur në marrëdhëniet e tyre, por sidoqoftë ata do të qëndrojnë së bashku me partnerin e tyre, sipas një...

Shenjat që ju ndihmojnë të kuptoni më mirë beben tuaj

Kur një foshnjë është me të vërtetë e re, prindërit e tyre kanë tendencë të kenë një frikë për mirëqenien dhe shëndetin e vogëlushes...

Valbona Sako,  “kurbani” i Edi Ramës në gërmadhat e Durrësit

Edi Rama gjen rrufepritësen e parë, vë në kryq gruan që shprehu në mënyrë të trashë gjënë, që atë e tmerron më shumë se...

 Ra ky tërmet e u pamë

 Shkruan Gjergj Zefi Unë e besoj dhimbjen që shpreh këto ditë zie fytyra e kryeministrit Edi Rama. Dua ta besoj! E besoj ngashërimin që kam...

Të kesh një motër të vogël rrit gjasat tuaja për mbipeshë

Për një vajzë, të kesh një motër më të vogël mund të jetë shumë argëtuese. Ju mund të flisni për shumë gjëra së bashku...

 Kaosi i një shteti të paorganizuar dhe solidariteti i një populli...

 Ajo çfarë po ndodh pikërisht tani në Tiranë e Durrës mund të quhet me plot gojën: Kaos. Por jo prej tërmetit apo tronditjes. Ky...

Si e dëmton fëmijën lidhja toksike e prindërve?

Fëmijët përjetojnë stres në të njëjtën mënyrë si të rriturit. Përafërsisht 13% e fëmijëve kanë ankth sepse janë në një mjedis jo të shëndetshëm....

Ja pra që propaganda të lë në baltë, ajo nuk shpëton...

E pamundur të lexoje deklaratën e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Facebook, e të mbeteshe indiferent, pa ngritur sytë nga qielli për të...

S’di pse kurrë s’duhemi për qejf, veç pikëllimi na bashkon

S’di pse kurrë s’duhemi për qejf. Veç pikëllimi na bashkon. Shkruan Kimete Berisha Sot shohim shumë dashni, gjithandej mbledhim dhe dhurojmë dashni, si lulet falas, që...

6 mënyra për të larguar mendimet negative brenda 10 minutave

1.Vazhdimisht mendo për gjërat e mira që të kanë ndodhur në jetë Kërkoni gjëra të mira dhe ato do të vijnë tek ju. Ndonjëherë, jemi...

Kjo kompani i kthen vizatimet e fëmijëve në dizajn të veshmbathjeve

Karamele, ylber, lule dhe krijesa magjike – ka kaq shumë gjëra dhe ide interesante brenda kokës së fëmijëve! Këto ide jo vetëm që duhet...

Shenjat që tregojnë se jeni një prind i mirë

1.Kur fëmija ka një problem ai vjen tek ju Një prind po ja del së mbari kur fëmija i tij i drejtoret kur ka një...

Cila është gjuha juaj e dashurisë sipas shenjës së horoskopit?

Të zbulosh se cila është gjuha më e mirë e dashurisë me çdo shenjë të zodiakut mund të jetë tërheqëse. Në fakt, shenja e...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT