Ballina Etiketimet Si

Etiketim: Si

Një 100-vjeçar me Alzheimer: si “kokra e mollës” pas infektimit me...

Një 100-vjeçar kinez është shëruar nga koronavirusi, duke u nxjerr nga spitali si “kokra e mollës”. Sipas mediave botërore, ky është pacienti më...

(Pas)vdekja: Ikja e Nexhmijes si ateiste, ç’thanë në “frymën e fundit”...

Ditë më parë, dha frymën e fundit Nexhmije Hoxha. Iku duke lënë pas një testament ku e deklaronte veten ateiste, thënë tekstualisht se...

Trump: Ja se si Globalistët duan që ne të humbasim paratë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se “Globalistët përdornin burimet e jashtme për prodhimin e mallrave amerikane”. Trump ka bërë disa vlerësime për gazetarët...

5 mënyra se si njerëzit e fortë mentalisht kontrollojnë emocionet e...

Janë më shumë ndjenjat tona, sesa emocionet tona, që njerëzit e fortë mendorë mësojnë të kontrollojnë. Këtu janë pesë mënyra që njerëzit e fortë mendërisht...

Si t’ia bëni që foshnja e porsalindur të dallojë ditën dhe...

Pas lindjes së foshnjes më së miri është që të filloni ta mësoni ta bën dallimin në mes të ditës dhe natës. Disa nëna nuk...

Si të aplikoni për vizë gjermane nga muaji mars

  Më 1 mars të 2020-së pritet të hyjë në fuqi Ligji gjerman për Fuqinë Punëtore, i cili rregullon me detaje ardhjen e tyre nga...

16 foto historike që tregojnë momente interesante se si kemi jetuar...

Prindërit dhe gjyshërit tanë kishin shumë momente të paharruara në të kaluarën. Fama, fitorja, puna e palodhur dhe lufta për të drejtat e tyre...

6 mënyra të fshehta se si mund të manipuloheni në një...

Manipulimi psikologjik në marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontroll mbi një person tjetër. Në këtë artikull, ju mund të gjeni 8...

Sporti i veçantë, ja si praktikohet mbi një shtyllë druri (Video)

Ky sportist është pa diskutim i jashtëzakonshëm dhe sporti që praktikon quhet mallakhamb gjatë të cilit gjimnastët praktikojnë lëvizje të ndryshme joge. Ata për të...

Behrami rrëfen si e rrahu boksierin serb

Ai në meçin e parë në këtë eveniment u ballafaqua me boksieri nga Serbia Milan Brankoviq ku gjatë tre raundeve arriti ta rrah serbin...

Guardiola: Emery u shkarkua si pasojë e rezultateve të dobëta

Unai Emery u shkarkua nga Arsenali për shkak të rezultateve të dobëta, jo sepse nuk qe në gjendje t’ua përçojë mesazhin lojtarëve të vet,...

Si të ulni nivelin e sheqerit në gjak në kushte shtëpie

Kur dikush vuan nga diabeti, organizmi i tij ose nuk prodhon mjaftueshëm insulinë ose nuk mund ta përdorë atë siç duhet. Ky problem shkakton...

Ja si do të duket Kuvendi me legjislaturën e re

Lëvizja Vetëvendosje me 29 deputetë, Lidhja Demokratike e Kosovës me 28 deputetë, Partia Demokratike e Kosovës me 24 deputetë dhe koalicioni AAK-PSD me 13...

Osmani tregon pse shkoi bashkë me Kurtin për t’u regjistruar si...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar për fotografinë ku shihet ajo teksa regjistrimin si deputete në Kuvendin e Kosovës e bën bashkë me...

Më të votuarit e PDK-së, regjistrohen si deputetë

Kandidatët që bënë bujë në garën për deputetë nga PDK-ja, janë regjistruar sot si deputetë të ri në Kuvendin e Kosovës. Bashkë me kryetarin e...

Si ta kutpni brenda 30 minutave që keni probleme me zemër

Zemra e njeriut është aq e fortë, sa mund të rrahë edhe kur është e shkëputur nga trupi ynë. Për këtë arsye dhe shumë...

Si të mos kenë ndikim njerëzit negativ tek ju?

1.Mos u fokuso se çka mendojnë të tjerët për ju Njerëzit do të mendojnë për gjithçka që u pëlqen, dhe ju nuk mund t’i kontrolloni...

Si ndodhi që 18 vjeçari nga Skenderaj mori autobusin dhe shkaktoi...

Një ngjarje e çuditshme ndodhi gjatë ditës së djeshme në Skenderaj. Ishte pikërisht një 18 vjeçar i cili kreu mësimin dhe po e priste autobusin...

Si e kërcënoi Buja Walkerin, pas masakrës së Reçakut

Komandanti i Zonës Operative të Nerodimës, Shukri Buja në emisionin “Frontal” ka folur për masakrën e Reçakut. Ai thotë se nuk është habitur me deklaratën e...

Kadri Veseli u gjykua si i dyshuar apo dëshmitar në Hagë?

Kryetari i PDK-së dhe njëherit kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot është intervistuar tri orë rresht në Gjykatën Speciale në...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT