Ballina Etiketimet Ta

Etiketim: ta

Kurti: Urojmë që Këshilli i Përgjithshëm i LDK mos ta betonojë...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se mbetet të shihet nëse thirrja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nga Isa Mustafa,...

7 mënyra të llogaritjes që mund ta bëjnë fëmijën tuaj një...

Shtim, zbritje, shumëzim. Këto fjalë na çojnë menjëherë në klasën e matematikës. Dhe edhe nëse kjo klasë është vetëm memorie për ne, ka akoma...

ORCA publikon emrat e personave që mashtruan me avancime, ndër ta...

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) përmes një aksioni simbolik ka paraqitur disa të dhëna dhe emrat e personave të përfshirë në...

Sipas Robert Boschit, vendin e Thaçit do ta zërë: Fatmir Sjediu,...

Ndërsa takimet e Vetëvendosjes me LDK-në nuk po prodhojnë rezultat, duke e bërë gjithmonë të pranishme mundësinë e një skenari të ripërsëritjes së zgjedhjeve...

Neymar: Gjithmonë do ta dua Messin

France Football do të publikojë një intervistë të gjatë me Neymarin të martën, por ka nxjerr disa citime kryesore nga biseda me yllin e...

Kurti: Serbët do ta kenë një ministër, nuk bëjmë koalicion me...

Kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se do të takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe do të bisedojë me ta për...

Kushdo ta fitojë Ligën e Kampionëve?

Në kompeticionin Liga e Kampionëve pas fazës së grupeve – 16 skuadra do të vijojnë aventurën e tyre për të synuar trofeun me “veshë...

Nuk do ta besoni, kaq vite mbushi sot diva e muzikës...

Sot më shumë se asnjëherë Mbretëresha e muzikës shqipe Adelina Ismaili, ka arsye për të qenë e lumtur. Pikërisht sot, këngëtarja feston ditëlindjen më në...

Rusë dhe japonezë, gato një robot për ta dërguar në Hënë

Kompania ruse Android Technology dhe ajo japoneze GITAI, po planifikojnë të krijojnë një robot që do të funksionojë në sipërfaqen e Hënës,...

Osmani-Veliut për fotografinë me Kurtin: Le ta harrojë se i jap...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur bashkëpartiakut të saj, Agim Veliut, i cili i ka kërkuar sqarime për takimin e rastësishëm me...

Për të mos e lënë historinë të përsëritet, kemi nevojë ta...

Shkruan: Donika Gashi Sa e llahtarshme ka qenë lufta e fundit nëpër fshatrat e Kosovës, këtë më së miri e dinë ata që kanë mbetë...

Këta janë ministrat e LDK- së, ndër ta edhe avokati i...

Nesër pritet të bëhen publike emrat e ministrave për dikasterët që do udhëhiqen në qeverin Kurti. Kosova Post merr vesh nga burime tē saj...

Ta përshëndesim apo ta kritikojmë kryeministrin? Arsyeja, vizitat LIVE të familjet...

Kryeministri Rama ka zgjedhur që çdo rehabilitim që i bën familjeve të viktimave nga tërmeti i 26 nëntorit, ta ndajë me ndjekësit e tij,...

Çavusoglu: Izraeli nuk do të mund ta realizojë asnjëherë ëndrrën e...

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) bëri të ditur se shpresa e vetme që populli palestinez të fitojë të drejtat e...

Si ta kutpni brenda 30 minutave që keni probleme me zemër

Zemra e njeriut është aq e fortë, sa mund të rrahë edhe kur është e shkëputur nga trupi ynë. Për këtë arsye dhe shumë...

Kush do ta fitojë  Champions League, sipas analistëve?

Në kompeticionin Uefa Champions League pas fazës së grupeve 16 skuadra do të vijojnë aventurën e tyre për të synuar trofeun me “veshë të...

Eskalon Buzhala ndaj Kocit: Budalla mëshiren ta merr për frikë!

Ish zëvendesministri Gani Koci, një ditë më parë përmes një statusi në Facebook, kishte pyetur se kur do te intervistohej gazetari Berat Buzhala nga...

Vonesat në konstituimin e Kuvendit nuk mund ta vënë në lëvizje...

Mungesa e marrëveshjes për koalicionin mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike do ta përsëriste situatën e viteve 2014 dhe 2017, kur partia fituese kishte...

10 cilësi që duhet t’i keni para se ta quani veten...

Goditja e pubertetit ose arritja e moshës ligjore nuk ju bën automatikisht të pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht, ata kanë ende një...

Gjërat që prindërit duhet të ja mësojnë fëmijës së parë që...

Meqenëse ata janë mësuar të jenë fëmija i vetëm, lajmi për foshnjën nr. 2 mund t’u japë atyre shumë ndjenja të përziera. Prindërit, pra,...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT