Wednesday, September 23, 2020
Ballina Etiketimet

Etiketim: të

Vuçiq shkon të dielën në Berlin, ja cila është kërkesa e...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të dielën do ta vizitojë Berlinin ku gjatë një takimi me kancelaren gjermane do ta ritheksojë qëndrimin e tij se...

Serbia përfshihet nga koronavirusi, 7 raste të reja

Shtatë raste të tjera të infeksionit me koronavirus janë konfirmuar në Serbi, duke rritur numrin e të infektuarve në 12, njoftoi Ministria e Shëndetësisë...

Ndaloi shtrëngimin e duarve, por kryeministri holandez i bëri të qeshin...

Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e 4,300 personave dhe ka përfshirë shumicën e shteteve të botës. Kryeministri holandez, Mark Rutte, në një konferencë...

Pamje të përlotshme: dy-vjeçares së lindur e verbër i kthehet shikimi

Pamjet e një vajze dy-vjeçare të verbër që nga lindja, së cilës i kthehet shikimi pas një operacioni u panë nga shtatë...

Videoja që të lë pa frymë: të ulesh me avion mbi...

Me një Cessna 172, fotografi rus Vadim Makhorov e tre pilotë, fluturoi mbi liqenin më të thellë të botës – Baikal...

(Pas)vdekja: Ikja e Nexhmijes si ateiste, ç’thanë në “frymën e fundit”...

Ditë më parë, dha frymën e fundit Nexhmije Hoxha. Iku duke lënë pas një testament ku e deklaronte veten ateiste, thënë tekstualisht se...

Buffon i befason të gjithë, merr këtë vendim të papritur

Portieri, Gianluigi Buffon, nuk e mendon aspak tërheqjen nga futbolli pasi është gati të zgjasë kontratën me Juventusin deri në vitin 2021. Sonte, 41-vjeçari pritet...

Aksident i rëndë në Mitrovicë, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Mitrovicë, në vendin e njohur si “Ura e Gjakut”. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin...

Anxhela fiton çmimin ‘Kënga e vitit’, ja kujt ia dedikon të...

Anxhela Peristeri fitoi mbrëmë çmimin “Kënga e Vitit”, në 15-vjetorin e “Çmimeve Kult”. “Pa mua”, ishte kënga e shpallur fituese, e kënduar nga Anxhela Peristeri...

Rama sulmon gazetarët: Turmë që nuk lexon, shkelin të drejtat e...

Reagimin e organizatave të shoqërisë civile dhe gazetarë për paketën anti-shpifje, kryeministri Rama e konsideroi si një çështje artificialisht të nxehur. Ai tha se jemi...

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës më 26 dhjetor

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se me 26 dhjetor do të mbahet seanca...

Pas Kurtit edhe Konjuca arrinë në prokurori për të dëshmuar kundër...

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, tashmë gjendet në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Edita Tahiri: Nëse Serbia s’e njeh Kosovën në kufijtë ekzistues mund...

Institudi Demokratik i Kosovës po mban konferencën “Rruga drejt marrëveshjes finale Kosovë-Serbi”, në një diskutim rreth së ardhmes së dialogut Kosovë-Serbi. Në dy panele të...

Mogherini gjen punë të re

Federica Mogherini, që për disa vite ndërmjetësoi bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë si shefe e politikës së jashtme të BE-së, tani do të ketë...

Merren vesh në ndarjen e ministrive, barrikadim te presidenti

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja janë marrë vesh për ndarjen e ministrive, por ende nuk i kanë zgjidhur mosmarrëveshjet rreth pozitës së presidentit. Pavarësisht faktit që...

Barack Obama propozon që bota të udhëhiqet nga gratë: Problemet vijnë...

“Nëse gratë do ta udhëhiqnin çdo vend në botë do të kishte përmirësim të përgjithshëm në standardin e jetës dhe në të ardhura”, ka...

Kurti arrin në prokurori, do të dëshmojë kundër Thaçit e Veselit

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në prokurori ku do të dëshmojë për kallëzimin penal ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentarit Kadri Veselit...

Video: Programi që mbron kafshët me kamera të fshehta

Një program i ri i inteligjencës artificiale, i drejtuar nga Google dhe Conversation International, ndan video të jetës së egër në kohë reale...

Sot pritet të votohet paketa ‘antishpifje’, gazetarët në protestë

Paketa “anti-shpifje” pritet që sot të kalojë për miratim në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë. Paketa është kundërshtuar nga mediat dhe gazetarët, të cilët...

Lajmi i fundit/ Bahtiri: Qeveria do të bëhet para 26 dhjetorit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, njëherit edhe anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri ka deklaruar se koalicioni VV-LDK dhe formimi i qeverisë do të...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT