Ballina Etiketimet Ti

Etiketim: ti

Berisha godet rënd Veselin: Ti je tinëzar dhe frikacak!

Publicistja Kimete Berisha, ka reaguar ndaj deklaratës së Kadri Veseli, se Albin Kurti është ‘Syri i Popullit’,  ndërsa shkruan ajo se ‘po te ishte...

I riu nga Deçani hap fondacion për t’i ndihmuar njerëzit në...

Endrit Januzaj nga fshati Isniq i Deçanit ka vendosur që të hapë një fondacion në emër të tij, i cili do të iu ndihmojë...

1 miliard eurot e autostradës së Dukagjinit LDK-ja do t’i ridestinojë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti,...

15 vende që duhet t’i vizitoni në vitin 2020

Ekzistojnë dy lloje të njerëzve në këtë botë – ata që shkojnë në udhëtime spontane me planifikimin e minutës së fundit dhe ata që...

5 mënyra për t’i treguar partnerit se po bini në dashuri...

1.Ndërtoni një miqësi të fuqishme Marrëdhëniet e mira nuk ndodhin vetëm brenda natës. Ata kërkojnë dashuri, besim dhe respekt të ndërsjellë. Krijimi i një themeli...

Mos e dhëntë Zoti t’i shohim të gjitha!

Prisni, s’keni parë gjë akoma Jo se, kujtuat se tërmeti i bëri fajde. Se mos ju gënjeu mendja se fytyra e qurravitur orë e minutë...

10 cilësi që duhet t’i keni para se ta quani veten...

Goditja e pubertetit ose arritja e moshës ligjore nuk ju bën automatikisht të pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht, ata kanë ende një...

Gjërat që duhet t’i kujtoni kur humbni shpresën

1.Kujtoni se duhet të vazhdoni tutje Kjo është pak më e lehtë për tu thënë sesa për tu bërë, por është një faktor i rëndësishëm...

Haradinaj flet për kthimin e të prekurve nga tërmeti në Shqipëri:...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot konferencë për medie, ku foli për të zhvendosurit nga Shqipëria në Kosovë, për shkak tërmetit të...

Derisa Serbia e ka dëmtu Kosovën ‘nga jashtë’, ti e ke...

Publicistja Kimete Berisha, përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar krerët e vendit, pasi sipas saj, asnjeri nga ta nuk i reagoi presidentit të...

E fundit nga shkenca: ja çfarë mund t’i “parashikojë” tërmetet

Fije të holla qelqi brenda fibrës optike, janë ato që shkencëtarët po hulumtojnë si mënyrë e re për të mbledhur të dhëna...

6 tipare që mund t’i gjeni vetëm tek njerëzit inteligjent

Ne të gjithë e dimë se ka shumë lloje të inteligjencës siç janë inteligjenca muzikore, natyralisti, ndërnjerëzor ose gjuhësor. Është gjithashtu e vërtetë që...

Gjashtë gjëra që njerëzit inteligjentë, nuk arrijnë t’i pranojnë

Ka gjëra dhe situata që një person inteligjent, me mendje të hapur dhe gjithmonë të stimuluar, me të vërtetë ka vështirësi për t’i pranuar...

Përdori radiatorin për t’i bërë flokët kaçurrela, shikojeni rezultatin

Një nënë e re e cila kishte humbur hekurin e kaçurrelave, në minutën e fundit gjeti një zgjidhje se si t’i rregullojë flokët. Këtë ajo...

Pse nuk duhet t’i detyroni fëmijët tuaj t’i përqafojnë të tjerët?

Vetëm 1 në 3 persona janë të vetëdijshëm se çfarë do të thotë termi “pëlqim”, sipas një studimi. Dhe është koha e duhur që...

Palmer: Njohja Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve

Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthw Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve mes...

Pastroni dhëmbët tri herë në ditë për t’i parandaluar sëmundjet vdekjeprurëse

Sëmundjet e zemrës mbesin në mesin e shkaktarëve më të mëdhenj të vdekje në botë. Por, ekspertët kanë zbuluar se nëse i pastroni dhëmbët më...

Çorapet, mënyra më e mirë t’i vishni këtë dimër

Pa to moda e dimrit nuk ekziston! Po ju japim modelet më aktuale dhe si t’i bëni kombinimet! Braon mbi gjunjë Patjetër nën to mbathni çorape...

I moshuari ‘Jam burrë e s’derdh dot lot”: Kurseva një jetë,...

Një i moshuar është mes qytetarë që po e kalojnë natën para bashkisë së Durrësit dhe para stadiumit “Niko Dovana” në mes të ftohtit. Në...

Ajri i ndotur vazhdon t’i ‘shkatërrojë’ prishtinasit

Ajri i ndotur vazhdon të jetë tejet shqetësues në Prishtinë. Matësi i ambasadës Amerikane në Prishtinë për cilësinë e ajrit, tregon se shkalla e ndotjes...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT