Ballina Etiketimet Vendimin

Etiketim: vendimin

Hysaj në ankth, Gattuso merr vendimin drastik

Elseid Hysaj ka humbur statusin e futbollistit titullar këtë sezon me skuadrën e Napolit. Mbrojtësi shqiptarë i ndikuar nga dëmtimet dhe forma jo e mirë...

Haradinaj miraton vendimin për ndërtimin e Parkut të Biznesit në Skenderaj

Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e sotme miratoi vendimin përfundimtar për realizimin e Parkut të Biznesit në Marinë të Skenderajt. Këtë vendim të...

Kuvendi i Madh Popullor i Turqisë dënon vendimin e Senatit amerikan...

Asambleja e Përgjithshme e Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM) reagoi ndaj vendimit të Senatit amerikan për pretendimet armene në lidhje me vitin...

Oktay: Turqia hedh poshtë vendimin e Senatit Amerikan

Vazhdojnë të vijë reagimet ndaj vendimit të Senatit Amerikan për të njohur ngjarjet armene të vitit 1915 si gjenocid. Zëvendëspresidenti Fuat Oktay bëri të ditur se Senati Amerikan...

Vuçiq: Nëse Putini do të merrte vendimin në 1999, ne kurrë...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është takuar me presidentin rus, Vladimir Putin dhe temë kryesore ishte Kosova. Vuçiq tha se ai ishte mirënjohës ndaj Rusisë për...

A po largohet Xhaka nga Arsenali? Trajneri befason me vendimin

Granit Xhaka ishte në qendër të vëmendjes, për shkak të gjestit ndaj tifozëve të Arsenalit. Që nga ai moment ai nuk ka luajtur asnjë minutë...

Ambasadori Konsett përkrahë vendimin e Kushtetueses për rastin “Drenica”

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, e konsideron të drejtë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, ku u deklarua si e papranueshme kërkesa për masë të...

Turqia kundërshton vendimin e Izraelit për ndërtimin e vendbanimeve të reja...

Turqia hodhi poshtë vendimin e Izraelit për të ndërtuar vendbanime të reja të paligjshme në territoret e okupuara palestineze. Në komunikatën me shkrim të lëshuar...

FOTO/ Po shkëlqen me Basel, Zhegrova merr vendimin e papritur

Edon Zhegrova ka reflektuar. Mesfushori i talentuar i përfaqësueses së Kosovës ka mahnitur Europën me paraqitjet e tij, duke fituar vëmendjen e shumë skautëve të...

Parlamenti britanik shtyn vendimin për Brexit

Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris...

IKMM e cilëson si ‘gabim teknik’ vendimin për dhënien...

Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve të premten e ka cilësuar “gabim teknik” vendimin e vet të dy ditëve më parë për dhënien...

Komuna e Malishevës shfuqizon vendimin për lokacionin e objektit për shoqatat...

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Malishevës kanë shfuqizuar vendimin për caktimin e lokacionit për ndërtimin e objektit për shoqatat e dala nga lufta...

Pakistani çon në GjND vendimin e Indisë për Kashmirin

Islamabadi njoftoi të martën se do ti drejtohej Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) për tërheqjen e Indisë nga autonomia e rajonit të diskutuar Xhamu...

Human Rights Watch kërkon nga India të anulojë vendimin mbi Kashmirin

Organizata për të drejtat e njeriut Human Rigts Watch (HRW) ka kërkuar nga qeveria indiane të heq ndërprerjet e komunikimit dhe të kthejë mbrapsht...

Turqia dënoi vendimin e Moldavisë për zhvendosjen e ambasadës në Jerusalem

Turqia priti me shqetësim vendimin e Moldavisë për zhvendosjen e ambasadës së saj nga Tel-Avivi në Jerusalem. Në një komunikatë me shkrim të lëshuar nga...

Arabia Saudite e Muhamed Bin Selmanit merr vendimin për të ekzekutuar...

Arabia Saudite ka marrë vendim për ekzekutimin me vdekje të tre dijetarëve muslimanë, sheh Selman el-Auden, Awad al-Karnin dhe Ali al-Omarin. Këta tre personalitete janë...

Turqia i kërkon SHBA-së që të respektojë vendimin për rivotim në...

Çdokush duhet të respektojë vendimin e marrë nga Këshilli i Lartë i Zgjedhor. Duhet të kihet parasysh se zhvillime të ngjashme ka pasur gjithashtu...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT