Ballina Etiketimet Video

Etiketim: video

Ndaloi shtrëngimin e duarve, por kryeministri holandez i bëri të qeshin...

Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e 4,300 personave dhe ka përfshirë shumicën e shteteve të botës. Kryeministri holandez, Mark Rutte, në një konferencë...

Lamtumirë pasqyra klasike! E-Tron i Audit na çon drejt së ardhmes...

Car Show në Gjenevë, i planifikuar të zhvillohej në fillim të marsit, u anulua për shkak të kërcënimit nga koronavirusi, por...

Video: Programi që mbron kafshët me kamera të fshehta

Një program i ri i inteligjencës artificiale, i drejtuar nga Google dhe Conversation International, ndan video të jetës së egër në kohë reale...

Kjo është “Ninja” e frikshme amerikane: thika në vend të eksplozivit...

Pentagoni kohët e fundit ka përdorur një armë të sofistikuar për të zhdukur njerëzit dhe objektiva të tjerë me shqetësim të veçantë...

Dua Lipa publikon këngën e re (Video)

Këngëtarja e njohur kosovare, Dua Lipa, ka publikuar sot këngën e saj më të re me videoklip. Kënga e quajtur “Future Nostalgia” brenda pak orëve...

Njeriu i Putinit filmon në pjesën ushtarake të Aeroportit të Prishtinës...

Andrey Kondrashov, një ndër njerëzit kryesor të propagandës së presidentit rus, Vladimir Putin po qëndron në Kosovë. Kondrashov është zëvendësdrejtor i Përgjithshëm i rrjetit televiziv...

Sporti i veçantë, ja si praktikohet mbi një shtyllë druri (Video)

Ky sportist është pa diskutim i jashtëzakonshëm dhe sporti që praktikon quhet mallakhamb gjatë të cilit gjimnastët praktikojnë lëvizje të ndryshme joge. Ata për të...

Bale tërbon Realin (Video)

Gareth Bale është duke kaluar një moment delikat tek skuadra e Real Madridit. Sulmuesi Uellsian nuk është më i preferuar i Zinedine Zidane në formacion...

VIDEO/ Pamje të frikshme, tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, ja...

Një tërmet me magnitudë 6.8 të Shkallës Rihter ka goditur Filipinet. Lëkundjet sizmike kishin epiqendrën në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth...

Flamuri i Kosovës para atij të Rusisë në Kinë (Video)

Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë. Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i...

Fjalimi i Ramës për SHBA përlot ambasadoren (Video)

E ngarkuara me punë e SHBA në Shqipëri, Leyla Mosess Ones, nuk e fshehu dot emocionin gjatë fjalimit të ndjerë të kryeministrit Edi Rama,...

Intervistë ekskluzive e Xhelal Sveçles (VIDEO)

Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes ka folur edhe një herë për “takimin” e tij me Marko Gjuriqin, drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë. Ai sonte...

Protesta në Stokholm kundër çmimit Nobel për Handke (VIDEO)

Rrugët e Stokholmit të Suedisë u mbushën me protestues. Shumë njerëz kanë dalë të shprehin zemërimin e tyre për dhënien e çmimit Nobel për Letërsinë...

Protesta anti-Vuçiq, protestuesit tentojnë hyrjen në parlament (Video)

Në një vjetorin e protestave “1 nga 5 milionët” kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, protestuesit kanë tentuar të futen brenda parlamentit. Kjo lëvizja e...

Suarez me prekjen magjike dërgon topin drejt rrjetës (VIDEO)

Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e...

Droni Akinci, kjo është mrekullia turke e teknologjisë së komanduar (video)

Turqia ka testuar me sukses dronin e ri Akinci këto ditë. Me këtë produkt të fundit, Turqia është bërë zyrtarisht prodhuesi, përdoruesi dhe...

Thaçi kritikon BE-në (Video)

Në paraqitjet e tij  të fundit në vend, presidenti Hashim Thaçi, refuzoi të përgjigjët sa i përket zhvillimeve që pasuan në Kosovë pas 6...

‘Seanca konstituive e Kuvendit me 17 dhjetor!?’ (Video)

Sot janë bërë dy muaj që prej mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, raporton Kosova Post. Ndonëse procesi i numërimit mori një periudhë kaq...

Katër viktima nga grabitja e armatosur, pamjet e ndjekjes nga policia...

Një grabitje e armatosur në një dyqan bizhuterie në Florida të enjten çoi në rrëmbimin e një furgoni dhe një ndjekje masive të policisë...

Ushtria shemb një tjetër godinë të dëmtuar nga tërmeti (Video)

Forcat e Armatosura vijojnë angazhimin për përballimin e pasojave të shkaktuara nga tërmeti i javës së shkuar. Xhenierët e Komandës Mbështetëse në bashkëpunim me IKMT,...

ME TE LEXUARAT E JAVES

ME TE LEXUARAT E VITIT

TE FUNDIT