Tashmë nuk keni nevojë për të blerë ilaçe për diabetin. Përgatiteni vetë me këto dy përbërës!

1088

Ky ilaç shtëpiak që ne po ju paraqesim në këtë artikull është i thjeshtë sepse kërkon vetëm 2 përbërës që ju tashmë i keni në kuzhinë tuaj!
Perberesit:
300 gram selino
6 limona
Përgatitja:
Së pari lani mirë selinon .Pastaj, vendoseni në një tenxhere te vogel. Shto lëng te shtrydhur te limonave. Mbuloni tenxheren me kapak dhe vendoseni në një tenxhere tjetër me te madhe të mbushur me ujë.
Lereni derisa te vloje uji i tenxheres se madhe . Pasi të vloje, zvogëloni nxehtësinë dhe lereni te zieje në një temperaturë të ulët për rreth 2 orë.
Hiqni tenxheren nga soba dhe mos e hapni kapakun derisa përzierja të jetë ftohur plotësisht. Hidheni përzierjen në një kavanoz. Mbylleni kavanozin fort dhe vendoseni në frigorifer.
Hani cdo mengjes(30 minuta para mëngjesit) një lugë gjelle te ketij ilaçi me stomakun bosh. Do të vini re se nivelet e sheqerit në gjak do te fillojne të normalizohen pas 2 muajsh.
Burimi: /homehealthyrecipes.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/
The post Tashmë nuk keni nevojë për të blerë ilaçe për diabetin. Përgatiteni vetë me këto dy përbërës! appeared first on Jeto Shëndetshem.

Loading...