Home / TEORI KONSPIRATIVE

TEORI KONSPIRATIVE

Uraganë e tërmete, “shenjat” e apokalipsit?

Nga njëra anë uraganet në Atlantik dhe nga ana tjetër tërmetet në Meksikë. Një pjesë e Amerikës së Veriut ka parë “apokalipsin” brenda pak ditëve.

Read More »

E frikshme, bie bora e kuqe – sjell mikrobe që shkrinë akullnajat

“Bora e kuq” është e krijuar nga mikrobet që vinë nga ndryshimet super të mëdha klimatike e të cilat bëjnë që akullnajat të shkrihen më shpejt. Algat që jetojnë në akullnajat e Arktikut e kanë kthyer sipërfaqen e këtij vendi në një vend të kuqërremtë. Kjo bën që ato ta …

Read More »

Madhësia e duarve tregon diçka për ju, zbulojeni se çfarë

Njerëzit me gishta më të mëdhenj janë më kurioz, përderisa ata me më të shkurtër kanë tendencë për t’u bërë udhëheqës të mrekullueshëm. Ata me duar më të shkurtra rrezikojnë më shumë, janë të mrekullueshëm, u pëlqejnë aventurat dhe marrëdhënien e bëjnë gjithmonë romantike, transmeton Express. Njerëzit me duar të …

Read More »

Një peshkaqen i rrallë del në bregdet, habiten banorët

Edhe vendasit të cilët kanë jetuar aty përgjatë gjithë jetës së tyre shpesh shokohen dhe befasohen nga krijesat e detit që shpesh kapen nga peshkatarët ose dalin në breg. Kafshë në forma të ndryshme, madhësi, ngjyra dhe pamje dalin shpesh në bregdet, transmeton Gazeta Express. Kjo është ajo çfarë ndodhi …

Read More »

Vetura fantazmë, shfaqet nga asgjëja në rrugë

Videoja, e kapur nga kamera brenda një veture, shfaq momentin kur një veturë rastësisht shfaqet para saj në një trafik të zënë në Rusi. Njerëzit e kanë shikuar këtë video më shumë se 900,000 herë dhe nuk ndalojnë së shikuari atë, duke mos e kuptuar se si u shfaq vetura në mes të …

Read More »

Shkojnë në varrimin e babait, por befasohen me atë që shohin

Zakonisht festat priten bashkë me familjen e të afërmit tjerë. Megjithatë disa nuk gjejnë kohë as për festa të jenë pranë familjarëve të tyre, dhe kjo është shumë e rëndë, sidomos për prindërit kur nuk i kanë afër fëmijët.

Read More »

Misteri i shkëmbit që prodhon “vezë” (Foto)

Një shkëmb i çuditshëm, i mbushur me zgavra prej të cilave dalin gurët e rrumbullakët dhe që bien mesatarisht çdo 30 vjet, ka habitur shkencëtarët.

Read More »

Anija kozmike e NASA-s përplaset në Saturn

Agjencia e hapësirës e dërgoi anijen që të digjej në sipërfaqen e planetit, për të parandaluar përhapjen e baktereve të marra nga Toka. Cassini u shkatërrua një orë para se sinjali i fundit ta arrinte Tokën, por mesazhet marrin aq shumë kohë për t’u shpërndarë nëpër sistemin diellor sa që …

Read More »

E mistershme: Peshkatari kapi peshkun mbi 1 ton (Video)

Kanë nxënë një peshk gjigant prej 1.100 kilogramëve. I ashtuquajturi peshk-dielli është kapur në rrjetin e tyre pran ishullit Iturp, ndërsa bëhet fjalë për peshkun më i rëndë në botë me skelet kockash, transmeton gazetametro.net “Nuk mbaj mend që deri më tani diçka e tillë është kapur apo është parë, …

Read More »

Publikon fotografi me djalin e sëmurë, Instagrami ia fshinë (FOTO)

Charlie Beswick mamaja e tij, kishte postuar një foto me të birin në rrjetin social Instagram, ku pas disa orësh fotoja ishte fshirë nga administratorët e rrjetit. Ajo kërkoi një sqarim nga rrjeti social për këtë veprim, dhe ata i janë përgjigjur se foto ishte fshirë gabimisht. Sipas saj, kjo …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)