Për nje sharje në rrjetet sociale, dy të rinj janë përleshur me thika në Divjakë. Dy 17­ vjeçarët jetojnë në një fshat, në Karavastanë e Re dhe vazhdimisht debatonin në rrjetet sociale, debate që përfundonin me ofendime. Sipas adoleshentit të plagosur, i cili ndodhet në Spitalin e Lushnjes, prej disa ditësh bashkëmoshatari i tij shkëmbente me të dhe shokët e tij fyerje të ndryshme në rrjet dhe përplasja ka nisur kur i riu, subjekt i ofendimeve kërkoi ballafaqim. Nga fjalët, dy të rinjtë përfunduan shpejt në përplasje fizike, ku sipas dëshmive në polici një prej tyre ka nxjerrë thikën duke e qëlluar 3 herë bashkëmoshatarin në kokë e në shpatull. Policia e Lushnjes ka bërë arrestimin e 17­vjeçarit autor të ngjarjes dhe e ka marrë atë në pyetje, ndërsa është gjetur edhe thika me të cilën ai kreu plagosjen. I plagosuri është jashtë rrezikut për jetën në Spitalin e Lushnjes. /tch

121

7 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Find More Info here to that Topic: epavarura.com/thike-shokut-ne-koke-e-shpatull-ja-statusi-ne-facebook-qe-futi-ne-sherr/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More on to that Topic: epavarura.com/thike-shokut-ne-koke-e-shpatull-ja-statusi-ne-facebook-qe-futi-ne-sherr/ […]

Comments are closed.