Turqi: Arrestohet një ruse në lidhje me vrasjen e ambasadorit Karlov

17
68

Mediat citojnë burime të paidentifikuara policore, të cilët thonë se gruaja, e identifikuar vetëm si Yekaterina B, 33-vjeçare është arrestuar në Ankara.

Raportimet thonë se e arrestuara dyshohet se ka pasur lidhje me policin Mevlut Altintas, i cili në dhjetor qëlloi për vdekje ambasadorin rus në Qendrën Kulturore në Ankara.

Gjatë sulmit, Altintas bërtiti “Mos e harroni Aleppon” dhe tha disa fjalë të tjera të cilat duket se i referohen përfshirjes së Rusisë në luftën në Siri.

Ai më pas u vra nga zyrtarët policorë.

Policia turke më herët ka njoftuar se ka arrestuar katër persona, përfshirë një polic, të cilët dyshohen se kanë qenë të përfshirë në vrasjen e ambasadorit Karlov.

Google search engine

17 COMMENTS