Policia turke ka arrestuar dy reporterë që punojnë për organizatat e huaja. BBC raporton se korrespondentja e saj Hatice Kamer u arrestua në qytetin Sirvan, ku po mbulonte një ngjarje për shembjen e minierës më 17 nëntor, me 11 viktima. Zëri i Amerikës raporton se reporteri i saj Khajijan Farqin, u arrestua po të njëjtën ditë në Diyarkabir. Autoritetet turke nuk kanë dhënë asnjë deklaratë.

7 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 27734 more Information to that Topic: epavarura.com/turqia-arreston-reporteret-e-bbc-se-dhe-zerit-te-amerikes/ […]

Comments are closed.