Turqia dërgon avion me ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

0

Nismës për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti i është bashkuar edhe Turqia. Sot ka zbarkuar në aeroportin ”Nënë Tereza’ avioni me ndihma nga shteti turk, në ndihmë të personave që u prekën nga tërmeti 6.4 ballë.
Ndrzshe, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, si pasojë e të cilit humbën jetën 52 persona dhe u plagosën më shumë se 900 të tjerë, shumë personalitete, biznesmenë, organizata apo qeveri të ndryshme janë solidarizuar me Shqipërinë.
Shperndaje lajmin Turqia dërgon avion me ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri ne facebook, twiter, google+ etj.net.

Loading...