Home / BOTA / VIDEO tronditëse: Shikoni si ISIS shpërthen makinat-bombë

VIDEO tronditëse: Shikoni si ISIS shpërthen makinat-bombë

Kjo video është filmuar me dron dhe tregon pamje të betejës që po zhvillohet në Mosul.

Xhihadistët e ISIS përdorin makina-bombë për të sulmuar pikat e mbrojtura nga ushtarët irakenë.

Në qytetin iraken po zhvillohen luftime të ashpra mes palëve, teksa ushtria irakene ka mundur të rimarrë nga militantët e Shtetit Islamik, një pjesë të mirë të qytetit.

error: Mos kopjo, por shperndaje ;)