Home / Video

Video

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

E pabesueshme: Kjo grua e shëroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj (Video)

Një grua irakiane ha gjarpërinj si terapi për trajtimin e kancerit. 50 vjeçarha Siwanj Muhieeddin ha një gjarpër në muaj pas është diagnostikuar me kancer në mitër. Fillimisht ajo merrte ilaçe që i dhanë doktorët, të cilët kushtonin 500- 700$ dhe çdo herë i blinte. Çmimet ishin shumë të shtrenjta …

Read More »

Berati, 5 arsye për ta vizituar këtë qytet madhështor në çdo kohë (me video)

Berati, “qyteti i një mbi një dritareve”, mbetet një nga grishjet më të forta për turizmin e historisë, artit e kulturës në Shqipëri. Për shkak të vlerave të veçanta historike e kulturore, Berati u shpall “qytet muze” në vitin 1961, ndërsa që nga viti 2008 është në listën e trashëgimisë …

Read More »

Siri – Al Babi i filmuar nga ajri pas çlirimit nga DAESH-i (me video)

Pamjet e filmuara me dron nga ekipi i agjencisë turke të lajmeve AA tregojnë rrënojat në rajonin Al-Bab, i cili ndodhet në verilindje të Halepit. Për shkak të sulmeve me autobomba të organizatës terroriste DEASH infrastruktura e qytetit ka pësuar shkatërrime të mëdha. Në qytetin e shkatërruar qëndrojnë në vend …

Read More »

Katolikja Alma Lama do të burgosë reperin musliman Arian Agushi (Gold Ag)

Reperi nga Presheva Arian Agushi i njohur me emrin artistik Gold Ag, do të dalë para gjykatës nën akuzën e “nxitjes së urrejtjen fetare”. Prokuroria Themelore e Prishtinës e ka akuzuar atë për nxitje të urrejtjes, përçarjes dhe mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik, pas denoncimit që ia ka bërë …

Read More »

Momenti prekës kur majmuni i vogël “vajton” mbi trupin e nënës së ngordhur (VIDEO)

Një skenë prekëse është filmuar në Indinë Jugore ku një majmun i vogël vazhdon të qëndrojë i kapur mbas trupit të nënës së tij edhe pse ajo ka ngordhur si pasojë e një aksidenti rrugor. Nëna e të voglir ngordhi pasi u shtyp nga një automjet teksa po kalonte rrugën …

Read More »

E TMERRSHME/ Në fshatin SOS, dy djem abuzojnë seksualisht me 9-vjeçaren

Një skandal seksual ka ndodhur në fshatin e fëmijëve SOS pak javë më parë. Dy djem të moshës 15 dhe 16 vjeç kanë abuzuar seksualisht një vajzë të mitur 9-vjeçare. Drejtoresha Teuta Shkenza thotë për emisionin “STOP”, se nëna kujdestare, Valbona Shahu, ka dhënë dorëheqjen pas këtij incidenti, ndërsa ajo …

Read More »

E pabesueshme: Dubai synon të ndërtojë hotelin që rrotullohet (Video)

Rezidentët e një hoteli të ri në Dubai do të kenë mundësi të shohin si lindjen e diellit, ashtu edhe perëndimin e tij pavarësisht se në cilën dhomë do të qëndrojnë. E gjithë kjo do të mund të realizohet falë sistemit të rrotullueshëm të dhomave të hotelit. Kulla dinamike, e …

Read More »

Kjo është arsyeja pse mbesin shenjat e gishtërinjve kur prekim ndonjë gjë (Video)

Në këtë video e cila është e paraqitur më poshtë tregohen se pse njerëzit lënë shenja të gishtërinjve kur prekin ndonjë gjësend. E gjithë kjo është e shpjeguar brenda disa sekondave, shkruan Indeksonline. Një gjë e tillë sipas shkencëtarëve ndodh për shkak se gishtërinjtë kanë gjëndra djerse prandaj edhe mbesin …

Read More »

(VIDEO) Gazetari Italian: Të përdorësh ariun për biznes, spektakël i shëmtuar shqiptar

“Striscia la notizia”, këtë radhë ka treguar mënyrën si keqtrajtohen kafshët në vendin tonë. Gazetari i emisionit investigativ që transmetohet në “Canale5”, ka mbajtur një qëndrim të ashpër për një ari që ndodhet në kafaz, jashtë një restorani në Shqipëri. “Është lënë në kafaz vetëm për të tërhequr klientët”, – …

Read More »

Kujdes, ja truku më i ri se si ju vjedhin telefonin

Në ditët e sotme, janë të shumtë njerëzit që e humbasin mjetin e tyre celular për shkak të vjedhjeve apo të pakujdesisë. Vjedhjet e telefonave po shtohen çdo ditë në ambiente të ndryshme. Kemi hasur raste të vjedhjeve në autobus, në rrugë apo në restorant. Së fundmi, po qarkullon një …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)