Vizita e ministres shqiptare në Beograd kthehet në skandal, kush i bëri shoqëri në hotel

847

Vizita e nje ministreje shqiptare ne Beograd, ditet e fundit qenka kthyer ne nje skandal. Por, nuk e dime se si “antenat” e nje te burgosuri e kane dekonspiruar kete, gjithnje nese eshte e vertete, pasi mediat serbe dhe as shqiptare, nuk kane raportuar asgje deri me tani… Kete e denoncon ish-truproja i is- kryeministrit Sali Berisha, Izet Haxhia, duke theksuar se behet fjale per Mirela Kumbaron dhe nje djale misterioz 30-vjecar, qe e ka shoqeruar ne Beograd….
Ja cfare shkruan ai…

Nga Izet Haxhia

Ne kohen e qeverise qe doli nga marreveshja e famshme e 18 majit, ishte nje ministre teknike qe pati kerkuar llogari homologut te saj te Kosoves, per mikepritjen jo te denje per nje ministre kaq te rendesishme.
U fol shume per kete ankese,dhe ministrja u kritikua ashper me te drejte nga mediat e shkruara dhe ato sociale.
Para disa ditesh ministrja e kultures ,rinise dhe sporteve ne qeverine Rama 2 ,ishte per nje
vizite pune ne Beograd. Deri ketu nuk ka asgje te keqe. Por sipas disa infove qe vijne prej andej  mesohet se kjo vizite ka shkatuar nje skandal te vertete, fale sjelljeve skandaloze te kesaj zonje me emrin Mirela Kumbaro.

Desha te pyes mediat e kazanit se: a dini gje se kush ishte shoqeruesi ‘misterioz ‘i kesaj
zonje ne kete udhetim ? Çfare kerkonte ai  djaloshi 30 vjeçar nga Saranda ne ekipin e
Ministres Kumbaro ? Si ishin sjellet e ministres ne dhomen e Hotelit Metropol ne Beograd ,
dhe bazenin e ketij Hoteli, qe skandalizuan personelin dhe klientet e ketij hoteli.

Pse nuk shkruan media asgje per kete skandal?!

271 Shares
Loading...