Kjo është Mirela Ruko, aktivistja e Lëvizjes për Universitetin e cila ditën e sotme në Samitin e Studentëve të organizuar nga Ministria e Arsimit sulmoi ministren Nikolla në shenjë proteste për reformën në Arsimin e Lartë.

Mirela Ruko është studente në Universitetin e Tiranës dhe është me origjinë nga Fieri.

Një vit më parë, ajo ishte pjesë e grupimit të studentëve që goditën me vezë kryeministrin Edi Rama te Fakulteti i Shkencave Sociale.

Ruko përmes një statusi në rrjetin social Facebook shkruan për ministren e Arsimit, që meriton të shkarkohet. Studentja është shoqëruar në Komisariatin nr.1 ku po merret në pyetje për ngjarjen e ndodhur, ndërsa në rrjetet sociale kërkohet lirimi i saj.

2 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: epavarura.com/zbulohet-kush-eshte-mirela-ruko-vajza-nga-fieri-qe-hodhi-ne-koke-salcen-e-kuqe-nikolles/ […]

Comments are closed.