Trupi pa kokë i një myslimani në Mianmar është zbuluar pasi ai kishte dhënë një intervistë për gazetarët të cilët në mënyrë kolektive kishin zhvilluar një vizitë në provincën e përfshirë nga trazirat Rakhin në veri të këtij vendi.

Agjencia e lajmeve IRNA njoftoi se Qeveria e Mianmarit javën e kaluar për të treguar qetësinë në provincën Rakhin dhe për të shfajësuar forcat ushtarake të saj për vrasjen e dhjetëra myslimanëve ruhingian dhe për dëbimin me dhunë e rreth 34 mijë personave në Bangladesh, ka dërguar një grup gazetarësh në këtë rajon për të biseduar me banorët. Policia e Mianmarit të premten ka konfirmuar vrasjen e këtij burri mysliman i cili kishte bërë intervistë me gazetarët. Policia e Mianmarit nuk ka paraqitur ndonjë motiv për vrasjen e këtij burri 41 vjeçar, trupi i të cilit është gjetur në lum, por ka thënë se ai ka biseduar me gazetarët të mërkurën në fshatin Nagakhura.

5 COMMENTS

 1. … [Trackback]

  […] Here you can find 89832 additional Information on that Topic: epavarura.com/zbulohet-trupi-pa-koke-nje-myslimani-pas-nje-interviste-gazetaret-ne-mianmar/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Here you will find 53107 more Information on that Topic: epavarura.com/zbulohet-trupi-pa-koke-nje-myslimani-pas-nje-interviste-gazetaret-ne-mianmar/ […]

 3. … [Trackback]

  […] There you will find 23937 additional Info to that Topic: epavarura.com/zbulohet-trupi-pa-koke-nje-myslimani-pas-nje-interviste-gazetaret-ne-mianmar/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: epavarura.com/zbulohet-trupi-pa-koke-nje-myslimani-pas-nje-interviste-gazetaret-ne-mianmar/ […]

Comments are closed.