Megjithatë, ekziston një metodë për të zvogëluar hundën, e kjo nëpërmjet përdorimit të pastës së dhëmbëve.

Përbërësit: 1 lugë e madhe pastë dhëmbësh, 1 lugë e madhe xhenxhefil të freskët, 1 lugë të madhe uthull molle.

Përgatitja dhe përdorimi: Merrni një tas dhe përzijini të gjithë përbërësit derisa të fitoni një pastë. Përdorni një brushë në mënyrë që ta shpërndani një sasi të vogël të kësaj paste në hundën tuaj.

Më pas, lëreni të qëndrojë për një orë. Pas kësaj, pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Kjo recetë duhet të përdoret çdo ditë derisa të arrini rezultatet e dëshiruara. Ju do t’i vëreni ndryshimet brenda 10 ditësh.

Let’s block ads! (Why?)

10 COMMENTS